روز گفتگوی تمدن ها گرامی باد.   دکترمهدی شوشتریان به عنوان پزشک نمونه اطفال کشور در سال 1392 انتخاب گردید، - فوق تخصص عفونی کودکان از انگلستان - عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی پنج‌شنبه 30 شهریور 1402
Thursday.21.9.2023

در سال1317 در شهرستان شوشتر در استان خوزستان متولد گردید و پس از طی دوران تحصیلات مقدماتی و متوسطه در دبستان خیام  ودبیرستان شاهپور اهواز در سال 1336 همزمان با کسب رتبه دوم استان  وارد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گردید.

پس از اخذ تخصص رشته کودکان در سال 1350 ازدانشگاه تهران به عنوان عضو  هیئت علمی گروه کودکان دانشکده پزشکی دانشگاه جندی شاپوراهواز مشغول به کار شد .

در سال 1354 موفق به اخذفوق تخصص عقونی کودکان از hospital for Sick Children دانشگاه لندن گردید.

در سالهای 1357 و 1358 به سرپرستی دانشگاه پزشکی جندی شاپور منصوب گشت و در دوران جنگ تحمیلی ایثارگرانه و با تمام توان دررابطه با اموزش و همچنین درمان مردم محروم خوزستان مجدانه تلاش نمود.

در سال 1362 به دانشگاه شهید بهشتی تهران منتقل و از سال 1365   تا 1382 ریاست بخش اطفال بیمارستان طالقانی وابسته به دانشگاه شهید بهشتی  را عهده دار بود.در این مدت بیش از 80مقاله در کتب-کنفرانسها-مجلات داخلی و خارجی به چاپ رسانید.و در کنگره های داخلی و بین المللی زیادی سخنرانی کرده و بیش از 30 پایان نامه دکترای پزشکی و تخصصی را سر پرستی نمود .

در سال 1385 به عنوان پزشک نمونه کشور  انتخاب شد..وی به عنوان سرپرست گروه تالیف کتاب جامع بیماری های کودکان پذیرفته گردید این کتاب مرجع با همکاری کمیته اجرائی و  مساعدت بیش از 160 تن از اساتید پس از 3 سال  تلاش مستمر در سال 1383 در دو جلد به پا یان رسید. وی در همین راستا   لوح تقدیر و بهترین نشان علمی دانشگاه را دریافت نمود.در سال 1392 در مراسم تجلیل از پیشکسوتان به عنوان پزشک اطفال نمونه کشور انتخاب شد.

 وی در سال 1349 با خانم فرشته تقدس ازدواج کرد که حاصل این ازدواج یک فرزند دختر و دو پسر میباشد. 

وی همواره موفقیتهای خود را مرهون از خود گذشتگی ها و حمایت های همسرش می داند.


www.iranped.ir

www.sbmu.ac.ir

www.ivimc.org


صفحه اصلي | مصاحبه ها | تماس با ما | بیوگرافی | مسئولیت های اجرایی | تقدیرنامه ها | کنگره ها | تالیفات
کلیه حقوق این وبسایت محفوظ می باشد.
طراحی و اجرای سایت:سما گراف